Studio fotograficzne

Jeśli marzyłeś kiedyś aby fotografować w prawdziwym studiu fotograficznym ale nie było Cię na to stać mam dla Ciebie świetną wiadomość. Dziś sam możesz zbudować własne studio w swoim domu ;] Przy obecnych cenach i dostępności sprzętu tak naprawdę pieniądze nie są barierą. Oczywiście musisz liczyć się  pewnymi wydatkami ale raczej nie zrujnują  one Twojego portfela ;]

Dla osób które chcą:

  • nauczyć się pracy w studiu fotograficznym, samodzielnie obsługiwać, konfigurować sprzęt i ustawiać światło
  • wykonywać pięknie oświetlone portrety niezależnie od pory roku i światła za oknem
  • potrzebują profesjonalnych zdjęć swoich produktów(ubrań, biżuterii, ceramiki, reprodukcji obrazów itd)

Czego nauczysz się na warsztacie “Studio fotograficzne” ?

  • otrzymasz najważniejsze informacje i poznasz zasady pracy w studiu fotograficznym
  • poznasz najpopularniejsze rodzaje oświetlenia stosowane przy portrecie i fotografii produktowej
  • dowiesz się co kupić i jak wyposażyć własne studio w przyszłości nie rujnując swojego budżetu

Plan dnia:

Spotykamy się o 12:00, wypijemy w spokojnej atmosferze kawę lub herbatę, następnie porozmawiamy o sprzęcie studyjnym, o tym jak działa i jak sparować go z naszym aparatem. Po wstępie teoretycznym zabierzemy się za pracę i wykonywanie portretów w najpopularniejszych schematach oświetleniowych w myśl zasady, że najlepiej uczyć się przez praktykę. Spróbujemy też w profesjonalny sposób oświetlić kilka przedmiotów aby poznać podstawy fotografii produktowej.

Poniżej załączam zdjęcia przestrzeni w jakiej będziemy pracować w Studio Czerdak na ulicy Waryńskiego 42 w Gdańsku. Jest ono w pełni wyposażone i gotowe do pracy. Na osoby, które dopiero planują kupno aparatu będą czekały dwa korpusy Fuji do wykorzystania podczas trwania warsztatów. Własny aparat nie jest wymagany aczkolwiek jeśli dysponujemy sprzętem to warto zabrać go ze sobą.